Wynajem motopomp

Motopompy do wody to wydajne urządzenia, które umożliwiają w krótkim czasie usunięcie lub przepompowanie wody z określonych terenów, budynków, obiektów czy placów budowy. Wykorzystuje się je w wielu różnych zdarzeniach, wśród których możemy wymienić m.in.: zalanie wynikające z intensywnych opadów deszczu, podniesienie poziomu wód gruntowych, pęknięcia rurociągów, zalania związane z wykopami, czy też wylanie wody z lokalnego kanału bądź cieku wodnego.

Urządzenia te cieszą się sporą popularnością zarówno wśród profesjonalistów, prowadzących firmy, które muszą posiadać na wyposażeniu sprzęt do przepompowywania dużych ilości cieczy, jak i wśród osób prywatnych, stosujących motopompy ciśnieniowe jedynie w przypadku jednorazowych prac. W naszej ofercie znajdziesz sprawdzone modele do wielu zastosowań. Co istotne, nie musisz kupować nowoczesnego urządzenia na własność. Proponujemy wynajem pomp szlamowych lub pomp do wody czystej. Możesz korzystać ze sprzętu doskonale dostosowanego do charakteru prowadzonych prac za ułamek kwoty nowego modelu.

Pompy w ofercie

NazwaMax. wydajnośćMax. wysokość podnoszeniaSilnik

KOSHIN KTX 50X
42 m3/h20 mspalinowy o mocy 2,9 kW

KOSHIN KTX 80X
80,4 m3/h27 mspalinowy o mocy 4,6 kW

KOSHIN KTX 100X
99 m3/h26 mspalinowy o mocy 6,3 kW

Motopompa spalinowa do wody – jakie urządzenia są dostępne na rynku?

Wszystkie motopompy wysokociśnieniowe dzielimy tak naprawdę na kilka kategorii. Cechą wspólną tych urządzeń jest wysoka wydajność oraz możliwość przepompowania dużej ilości cieczy w krótkim czasie. Na tym podobieństwa często się kończą. Dlatego tak ważne jest określenie odpowiednio wcześniej w jakim środowisku będzie pracowała motopompa. Wynajem pozwala dobrać sprzęt znakomicie sprawdzający się w bardzo konkretnych warunkach.

Podstawowy podział prezentowanych urządzeń może dotyczyć sposobów ich transportu – wyróżniamy motopompy przenośne i modele przewoźne. W naszej ofercie znajdziesz wygodne w obsłudze modele przenośne, pozwalające na przenoszenie z miejsca na miejsce bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu. Ich konstrukcja posiada poręczną ramę, za która można wygodnie złapać i np. transportować urządzenie w dwie osoby. Rama ta stabilizuje również motopompę, często umieszczaną na nierównym, grząskim podłożu.

Pompa do szlamu wynajem – jakie trzy popularne rodzaje motopomp wyróżniamy?

Inny podział koncentruje się na specyfice przepompowywanej wody. Dostępna jest zarówno motopompa do wody brudnej (która dodatkowo dzieli się na trzy podtypy zależne od poziomu zanieczyszczenia), jak i do czystej cieczy. W tym drugim przypadku urządzenie przystosowane jest do usuwania nadmiaru wody ze zbiorników wodnych, w których nie ma piasku, żwiru i innego rodzaju zanieczyszczeń. Motopompa do wody czystej jest wykorzystywana np. do podlewania oraz nawadniania gruntów czy usuwania wody z basenów.

W naszej ofercie znajdziesz jednak przede wszystkim wydajne urządzenia do przepompowywania zanieczyszczonej cieczy. Tutaj możemy wymienić wspomniane trzy podtypy motopomp. Pierwszy z nich – pompa do chemikaliów – jest bardzo specjalistyczny i stosowany zazwyczaj wyłącznie w przemyśle, gdzie usuwa się ciecze zanieczyszczone chemicznie, mogące mieć wpływ na poszczególne elementy urządzenia.

O wiele popularniejszym wyborem jest motopompa szlamowa. To najwydajniejszy z dostępnych na rynku modeli. Służy do przepompowywania wody z dużą ilością zabrudzeń, obejmujących piasek, żwir, muł, a nawet małe kamienie. Konstrukcja takiego sprzętu jest wykonana z komponentów wysoce odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Motopompa do szamba oraz wody brudnej świetnie sprawdza się podczas powodzi, napraw sieci wodociągowych, na placach budowy i w rolnictwie. Wyróżnić możemy również trzeci podtyp, który przypomina charakterystyką motopompę szlamową, ale służy do usuwania cieczy o nieco niższym stopniu zanieczyszczenia. Taka pompa osadowa doskonale radzi sobie np. z wodą zamuloną w niewielkim stopniu lub zawierającą części organiczne roślin i zwierząt. Będzie dobrym wyborem np. do osuszania oczek wodnych, studzienek kanalizacyjnych czy piwnic.

Zastanawiasz się, który rodzaj motopompy do wody na wynajem będzie optymalnym wyborem? Skontaktuj się z naszą infolinią – doświadczeni specjaliści zapytają Cię o specyfikę planowanych prac i zaproponują odpowiedni model. Z nasza pomocą wszystkie zadania zrealizujesz szybko oraz skutecznie, zapewniając sobie przy tym wysoki komfort prowadzonych działań.

Wynajem pomp szlamowych i motopompy do wody – dlaczego warto?

Decyzja o wynajmie motopompy ciśnieniowej zamiast zakupu nowego urządzenia na własność ma kilka istotnych zalet. Jedną z najważniejszych jest oszczędność – nie trzeba angażować sporej ilości środków finansowych w sprzęt, zwłaszcza gdy będzie wykorzystywany on jedynie okazjonalnie. Innym istotnym plusem jest brak konieczności serwisowania i naprawiania motopompy do wody we własnym zakresie. Urządzenia te wymagają przeglądów oraz okresowych prac konserwacyjnych, by utrzymać ich wysoką sprawność. Jeśli decydujesz się na wynajem pomp szlamowych, wszystkimi tymi pracami zajmują się nasi specjaliści. Otrzymujesz urządzenie doskonale przygotowane do pracy, które będzie służyć niezawodnie nawet w bardzo wymagających warunkach.