Wynajem motopomp

Motopompy do wody to wydajne urządzenia, które umożliwiają w krótkim czasie usunięcie lub przepompowanie wody z określonych terenów, budynków, obiektów czy placów budowy. Wykorzystuje się je w wielu różnych zdarzeniach, wśród których możemy wymienić m.in.: zalanie wynikające z intensywnych opadów deszczu, podniesienie poziomu wód gruntowych, pęknięcia rurociągów, zalania związane z wykopami, czy też wylanie wody z lokalnego kanału bądź cieku wodnego.

Motopompa, podobnie jak np. pompa zatapialna, cieszy się sporą popularnością wśród profesjonalistów, prowadzących firmy, które muszą posiadać na wyposażeniu sprzęt do przepompowywania dużych ilości cieczy. Tego typu urządzenia są chętnie wykorzystywane także przez osoby prywatne, stosujące motopompy ciśnieniowe jedynie w przypadku jednorazowych prac – np. odwadniania przydomowego terenu czy osuszania różnych zbiorników wodnych.

W naszej ofercie znajdziesz sprawdzone pompy renomowanych producentów do wielu zastosowań. Z łatwością dobierzesz sprzęt do indywidualnych potrzeb, który zapewni odpowiednią wydajność. Co istotne, nie musisz kupować pompy na własność. Wynajmujemy motopompy, pompy szlamowe, pompy do wody czystej, pompy spalinowe i wiele innych urządzeń. Możesz korzystać ze sprzętu doskonale dostosowanego do charakteru prowadzonych prac za ułamek kwoty nowego modelu.

Pompy w ofercie

NazwaMax. wydajnośćMax. wysokość podnoszeniaSilnik

KOSHIN KTX 50X
42 m3/h20 mspalinowy o mocy 2,9 kW

KOSHIN KTX 80X
80,4 m3/h27 mspalinowy o mocy 4,6 kW

KOSHIN KTX 100X
99 m3/h26 mspalinowy o mocy 6,3 kW

Motopompa spalinowa do wody – jakie urządzenia są dostępne na rynku?

Wszystkie motopompy wysokociśnieniowe dzielimy tak naprawdę na kilka kategorii. Cechą wspólną tych urządzeń jest wysoka wydajność oraz możliwość wypompowywania wody w dużych ilościach w krótkim czasie. Na tym podobieństwa często się kończą. Dlatego tak ważne jest określenie odpowiednio wcześniej w jakim środowisku będzie pracowała motopompa. Wynajem pozwala dobrać sprzęt znakomicie sprawdzający się w bardzo konkretnych warunkach.

Motopompy przenośne – co warto wiedzieć?

Podstawowy podział prezentowanych urządzeń może dotyczyć sposobów ich transportu – wyróżniamy modele przenośne i przewoźne. W naszej ofercie znajdziesz wygodne w obsłudze modele przenośne, pozwalające na przenoszenie z miejsca na miejsce bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu. Ich konstrukcja posiada poręczną ramę, za która można wygodnie złapać i np. transportować urządzenie w dwie osoby. Rama ta stabilizuje również motopompę, często umieszczaną na nierównym, grząskim podłożu.

Pompa do szlamu wynajem – jakie trzy popularne rodzaje motopomp wyróżniamy?

Inny podział koncentruje się na specyfice przepompowywanej wody. Dostępna jest zarówno motopompa do wody brudnej (która dodatkowo dzieli się na trzy podtypy zależne od poziomu zanieczyszczenia), jak i do czystej cieczy. W tym drugim przypadku urządzenie przystosowane jest do usuwania nadmiaru wody ze zbiorników, w których nie ma piasku, żwiru i innego rodzaju zanieczyszczeń. Motopompa do wody czystej jest wykorzystywana np. do podlewania oraz nawadniania gruntów czy usuwania wody z basenów. Zwykle odradza się stosowanie jej do opróżniania studni lub osuszania wykopów.

Pompy do wody brudnej – jakie wyróżniamy?

W naszej ofercie znajdziesz jednak przede wszystkim wydajne urządzenia do przepompowywania zanieczyszczonej cieczy. To pompy do wody, które charakteryzuje nie tylko mocny silnik, ale i szerokie zastosowanie czy duża wysokość podnoszenia cieczy. Tutaj możemy wymienić wspomniane trzy podtypy motopomp. Pierwszy z nich – pompa do chemikaliów – jest bardzo specjalistyczny i stosowany zazwyczaj wyłącznie w przemyśle, gdzie usuwa się ciecze zanieczyszczone chemicznie, mogące mieć wpływ na poszczególne elementy urządzenia.

Wydajna pompa szlamowa – kiedy to dobry wybór?

O wiele popularniejszym wyborem od pompy do chemikaliów jest motopompa szlamowa. To najwydajniejszy z dostępnych na rynku modeli. Służy do przepompowywania wody z dużą ilością zabrudzeń, obejmujących piasek, żwir, muł, a nawet małe kamienie.

Konstrukcja takiego sprzętu jest wykonana z komponentów wysoce odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Motopompa do szamba oraz wody brudnej świetnie sprawdza się podczas powodzi, napraw sieci wodociągowych, na placach budowy, w rolnictwie, czy wypompowywania wody z budynków użyteczności gospodarczej.

Takie modele również charakteryzuje wysoka wartość parametru podnoszenia i efektywne działanie. Dane techniczne motopompy szlamowej, dostępnej w naszej ofercie, wskazują na wydajność na poziomie nawet 700 l/min.

Dobre pompy spalinowe do cieczy z osadem – kiedy skutecznie przepompują wodę?

Wyróżnić możemy również trzeci podtyp, który przypomina charakterystyką motopompę szlamową, ale służy do usuwania cieczy o nieco niższym stopniu zanieczyszczenia.

Taka pompa osadowa doskonale radzi sobie np. z wodą zamuloną w niewielkim stopniu lub zawierającą części organiczne roślin i zwierząt. Ma dobrą wydajność oraz szerokie zastosowanie – stanowi świetny wybór np. do osuszania oczek wodnych, studzienek kanalizacyjnych czy piwnic. Umożliwi również wypompowanie wody z zanieczyszczonego basenu.

Zastanawiasz się, który rodzaj pompy na wynajem będzie optymalnym wyborem? Skontaktuj się z naszą infolinią – doświadczeni specjaliści zapytają Cię o specyfikę planowanych prac i zaproponują odpowiedni model. Z naszą pomocą wszystkie zadania zrealizujesz szybko oraz skutecznie, zapewniając sobie przy tym wysoki komfort prowadzonych działań przy pomocy nowoczesnej pompy.

Wynajem pomp szlamowych i motopompy do wody – dlaczego warto?

Decyzja o wynajmie motopompy ciśnieniowej, zamiast zakupu nowego urządzenia na własność, ma kilka istotnych zalet. Jedną z najważniejszych jest oszczędność – nie trzeba angażować sporej ilości środków finansowych w sprzęt, zwłaszcza gdy będzie wykorzystywany on jedynie okazjonalnie. Kupno pompy wiąże się z wysokimi nakładami inwestycyjnymi, a także kosztami związanymi z konserwacją, naprawami czy przechowywaniem. Dlatego wynajem jest atrakcyjną opcją dla tych, którzy potrzebują dobrej pompy do wody okresowo lub do realizacji krótkoterminowych projektów.

Innym istotnym plusem jest brak konieczności serwisowania i naprawiania pompy we własnym zakresie. Urządzenia te wymagają przeglądów oraz regularnych prac konserwacyjnych, by utrzymać ich wysoką sprawność. Jeśli decydujesz się na wynajem pomp szlamowych, wszystkimi tymi pracami zajmują się nasi specjaliści. Dostarczana jest Ci przygotowana do pracy pompa, która będzie służyć niezawodnie nawet w bardzo wymagających warunkach.

Co więcej, wynajem motopomp daje elastyczność w dostosowaniu sprzętu do konkretnych wymagań i zadań. Mocno zanieczyszczona woda? Znajdziesz u nas urządzenie, które świetnie poradzi sobie nawet z gęstym szlamem. Konieczna ponadstandardowa wysokość podnoszenia? Dostarczymy pompy, zapewniające odpowiednią wydajność pompowania. Dzięki temu możesz zoptymalizować wykorzystanie sprzętu, bez konieczności inwestowania w wiele różnych urządzeń.

Wynajem motopomp wysokociśnieniowych w firmie HAMER idzie w parze z profesjonalnym wsparciem technicznym. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie montażu, uruchomienia i konserwacji sprzętu. Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy, np. zakłócenia wypompowywania, możesz liczyć na szybką interwencję z naszej strony, co minimalizuje przestoje i zapewnia ciągłość pracy.

Wynajem pompy to rozwiązanie, które oferuje ekonomiczne oraz praktyczne korzyści. Dlatego wiele firm, zarówno małych przedsiębiorstw, jak i większych korporacji, korzysta z tej opcji w przypadku działań, wymagających pompowania różnego rodzaju cieczy. Zapraszamy do kontaktu – chętnie przedstawimy Ci szczegóły oferty wynajmu motopomp.