Wynajem sprzętu do odwodnień

Zalania terenów – np. po obfitych deszczach lub awariach rurociągów – stanowią spory problem nie tylko dla mieszkańców danej okolicy, ale także dla firm prowadzących prace budowlane, instalatorskie, drogowe lub wodno-kanalizacyjne. W przypadku gdy przygotowany wcześniej wykop zostaje zalany wodą, niezbędne okazuje się użycie specjalistycznej pompy do odwodnień. Jej koszt jest spory, dlatego niewielu przedsiębiorcom opłaca się zakup tego typu sprzętu. W HAMER oferujemy możliwość wynajmu urządzeń do odwodnień – nasza oferta skierowana jest do użytkowników profesjonalnych.

Dlaczego w wykopach trzeba używać specjalistycznej pompy do odwadniania?

W przeciwieństwie do urządzeń odpompowujących czystą wodę, przy odwadnianiu zalanego terenu potrzebny jest sprzęt o znacznie wyższej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Najczęściej usuwana jest bowiem nie sama woda, ale błoto, szlam, zawierające piasek, żwir, materiały budowlane, a nawet mniejsze i większe kamienie oraz grudy. Odwadnianie terenu wymaga zatem zastosowania pompy, której elementy nie uszkodzą się pod wpływem tarcia i będą odporne na ryzyko zarysowania lub pękania pod wpływem drobin znajdujących się w odpompowywanym szlamie (z tego zresztą względu pompa do odwodnień nazywana bywa również często pompą szlamową). Jej użycie gwarantuje, że błoto usunięte zostanie szybko i sprawnie, a ewentualne większe cząstki zostaną rozbite na mniejsze, co zapobiega zatkaniu urządzenia i wydłuża jego żywotność.

Która pompa do odwodnienia będzie optymalna do danego zastosowania?

Dobór pompy zależy od wielu czynników. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim ilość szlamu do odpompowania (a więc obszar zalania oraz wysokość poziomu wody). Istotna jest również oczekiwana szybkość realizacji prac – jeśli mają one zostać przeprowadzone sprawniej, zalecane będzie użycie urządzeń o wyższej wydajności. W HAMER oferujemy wynajem sprzętu do odwodnień, a także pomagamy w doborze modelu odpowiedniego do zapotrzebowania klienta. Dostarczamy cały osprzęt niezbędny do usunięcia skutków zalania. Wszystkie oferowane przez nas pompy do odwadniania wykonane są z trwałych, wysokiej jakości materiałów i charakteryzują się doskonałymi parametrami pracy.