Wynajem pomp do wody brudnej i ścieków

Pompa do brudnej wody to urządzenie, które sprawdza się w przypadku wielu zadań. Może służyć zarówno w kryzysowych sytuacjach, związanych z różnego rodzaju podtopieniami i zalaniami, ale także ułatwiać realizację planowanych prac, w których konieczne będzie usunięcie nadmiaru wody. Szerokie zastosowanie jest jedną z zalet, wyróżniających pompy wirowe.

Jeśli potrzebna Ci tego typu maszyna, nie musisz od razu angażować sporej ilości gotówki w jej zakup. W firmie Hamer proponujemy dostosowany do indywidualnych potrzeb wynajem pomp do wody brudnej oraz ścieków. Nasza oferta obejmuje przede wszystkim sprawdzone urządzenia wirnikowe o dużej wydajności, które charakteryzują się wytrzymałością i niezawodnością.

Wynajem takiej pompy może być realizowany w perspektywie krótkoterminowej lub długoterminowej – wszystkie szczegóły współpracy uzgodnimy przed przekazaniem sprzętu. Dbamy o to, aby usługa była realizowana profesjonalnie, w oparciu o czytelne zasady oraz kompleksową obsługę klienta.

Pompy w ofercie

NazwaMax. wydajnośćMax. wysokość podnoszeniaSilnik

BBA BA 100K D193
190 m3/h22 mspalinowy o mocy 6,9 kW

BBA BA 150E D285
500 m3/h38 mspalinowy o mocy 55 kW

BBA BA 180E D328
735 m3/h44 mspalinowy o mocy 99 kW

AEON RAPTOR 4E
145 m3/h15 melektryczny o mocy 5,5 kW

AEON RAPTOR 6E
400 m3/h25 melektryczny o mocy 15 kW

AEON RAPTOR 8E
500 m3/h32 mspalinowy o mocy 18,5 kW

AEON RAPTOR 4 D
165 m3/h20 mspalinowy o mocy 6,5 kW

AEON RAPTOR 6D
430 m3/h29 mspalinowy o mocy 16,5 kW

AEON RAPTOR 6D HEAVY
500 m3/h39 mspalinowy o mocy 26,5 kW

AEON RAPTOR 8D
600 m3/h42 mspalinowy o mocy 27,7 kW

AEON RAPTOR 8D HEAVY
720 m3/h50 mspalinowy o mocy 42,7 kW

Nowoczesna pompa do wody brudnej – co warto o niej wiedzieć?

Pompy wirnikowe do ścieków to rodzaj urządzeń, służących do pompowania cieczy, która może zawierać pewne cząstki stałe, ale nadal jest przede wszystkim płynna. Modele te szybko i sprawnie transportują zanieczyszczoną wodę, wykorzystując energię ciśnienia. Nadają się m.in. do osuszania stawów oraz basenów, dzięki czemu można wyczyścić daną przestrzeń, a następnie wypełnić ją świeżą wodą.

Możesz także wykorzystać pompy wirowe, by osuszyć zalane budynki, place budowy, rowy, szamba, tereny w gospodarstwach rolniczych oraz wiele innych miejsc. Tego typu urządzenia, przystosowane do szybkiego wypompowywania wody, są bardzo pomocne w wielu sytuacjach kryzysowych, wymagających natychmiastowego działania i niezawodnych rozwiązań. Świetnie radzą sobie z usuwaniem cieczy mocno zanieczyszczonej mułem, szlamem, żwirem, kamieniami itp.

Pompy wirnikowe przystosowane do pracy w trudnych warunkach – czym się wyróżniają?

Wszystkie pompy wirowe są zaprojektowane w taki sposób, by znakomicie działać w kontakcie z materiałami stałymi, ściernymi, które mogą w znacznym stopniu oddziaływać na poszczególne komponenty urządzenia. Takie modele działają znacznie dłużej w wymagających warunkach – wyróżnia je wysoka wydajność w zanieczyszczonym środowisku.

Warto podkreślić, że do usuwania brudnej wody nie nadaje się zwykła pompa wirowa, dedykowana czystym cieczom. Jej wirnik łopatkowy może nie poradzić sobie z cząsteczkami stałymi. Wysokie ciśnienie oraz zanieczyszczenia prowadzą do zatkania takich urządzeń, problemów z konserwacją i poważnych awarii, w których np. zostaje uszkodzony silnik.

Nasze pompy wirnikowe na wynajem to modele, w których ryzyko uszkodzenia przez zanieczyszczenia jest maksymalnie ograniczone. Specjalistyczne urządzenia wirowe poradzą sobie nawet z wodą, w której znajdują się kamyki czy żwir.

Upewnij się jednak, że znasz przybliżony maksymalny rozmiar cząstek stałych w cieczy lub orientacyjny charakter zanieczyszczeń przed wyborem pompy, aby podjąć świadomą decyzję, dotyczącą rodzaju potrzebnego urządzenia. Dobrze dopasowane pompy wirnikowe nie tylko pozwalają sprawnie, o wiele szybciej ukończyć określone zadanie, ale także ograniczają nadmierne zużycie energii, gdy pracują długi czas.

Wynajem pomp wirnikowych – dlaczego warto wybrać ofertę Hamer?

Jedną z najważniejszych zalet oferty Hamer jest elastyczność. Nasze pompy wirnikowe stosowane są w różnych branżach i projektach. Dysponujemy modelami, które charakteryzuje duża wydajność, więc z powodzeniem wykorzystasz je w przypadku zaawansowanych prac, wymagających pompowania dużych ilość ścieków lub zanieczyszczonej wody.

Znajdziesz u nas również niejedną pompę, których konstrukcja jest nieco bardziej kompaktowa. Tego typu urządzenia sprawdzają się świetnie w przypadku małych zbiorników, podtopień czy systemów kanalizacyjnych. Należą one do jednych z najczęściej stosowanych pomp np. w domach jednorodzinnych. Mimo mniejszych rozmiarów, wyposażone są w solidny wirnik oraz silnik, który bez problemu wytrzymuje wysokie ciśnienie i oddziaływanie zanieczyszczeń.

W ofercie dostępne są urządzenia o wydajności (Qmax) od 105 m3/h do nawet 265 m3/h, różnych mocach silnika i maksymalnych wysokościach ssania. Z łatwością dobierzesz pompy, spełniające wszystkie Twoje wymagania, bez względu na to, czy potrzebujesz maksymalnie szybkiego wypompowywania zanieczyszczonej cieczy w zakładzie przemysłowym, czy też po prostu potrzebujesz pompy do osuszenia części ogrodu.

Wysokiej jakości pompy na długie lata w doskonałym stanie – jak dbamy o sprzęt?

Warto podkreślić, że każda wynajęta pompa wirnikowa, jeszcze przed przekazaniem klientowi, jest przez nas dokładnie sprawdzana. Zajmujemy się niezbędną konserwacją urządzenia i ewentualnymi naprawami. Kontrolujemy wirnik, sprawdzamy czy nic nie sprzęga oraz dokładnie czyścimy używaną pompę. Zawsze dostajesz od nas w pełni sprawny sprzęt w doskonałym stanie, który ma w jak najlepszy sposób wykonać swoje zadanie.

Dbamy o to, by pompa wirnikowa była również dla Ciebie łatwa w obsłudze – w razie potrzeby tłumaczymy zasadę jej działania i instruujemy osobę, która będzie wykorzystywać dane urządzenie. Znamy się na pompach. Za każdym razem otrzymasz wskazówki użytkowania od doświadczonych specjalistów, którzy chętnie podpowiedzą również, jak np. dopasować wysokość podnoszenia do planowanego zadania.

Wygoda i niższe koszty – dlaczego warto wynająć pompę wirnikową?

Wiele osób zastanawia się, czy w przypadku takich urządzeń, jak pompy wirnikowe, lepszym rozwiązaniem nie jest zakup określonego modelu na własność. Doświadczenie jednak podpowiada, że to wyjście raczej dla największych firm, które często wykorzystują tego typu sprzęt w szeregu realizowanych prac. Często na własność kupowane są również pompy do działania w oczyszczalniach, dużych gospodarstwach rolnych, czy zastosowaniu w przemyśle.

Jeśli Twoim zamiarem jest jednorazowe wykorzystanie pompy, wynajem będzie o wiele lepszą opcją. Nie zaangażujesz za jednym razem sporej ilości gotówki w specjalistyczne urządzenie wirnikowe. Profesjonalne pompy są często bardzo drogie, a wypożyczenie daje możliwość skorzystania z niezbędnego sprzętu bez konieczności ponoszenia znacznych kosztów początkowych.

Nie musisz także przejmować się naprawami czy utrzymaniem urządzenia i szukać miejsca na przechowywanie. Zawsze możesz liczyć na maksymalną wydajność sprzętu, a po zakończeniu wynajmu po prostu nam ją oddajesz. Ponadto zyskujesz wsparcie doświadczonych specjalistów, którzy chętnie pomagają na każdym etapie współpracy.

Pompa wirnikowa do wody – jak realizowany jest wynajem urządzenia?

Decydując się na wynajem pompy, na pewno będzie zależało Ci na współpracy z firmą, która cały proces przekazania urządzenia zrealizuje jak najsprawniej. U nas takie działanie jest prowadzone bez zbędnych formalności. Podpisujemy tylko prostą umowę, której warunki możemy ustalić indywidualnie, a następnie szybko dostarczymy pompę wirnikową, zapewniająca odpowiednią wydajność dla planowanych prac. Wszystkie zasady współpracy z nami są jasne.

Pomagamy również w wyborze sprzętu, który najlepiej sprawdzi się w konkretnych pracach – odpowiemy np. na pytania:

  • która pompa powierzchniowa będzie najlepsza w przypadku zalania?
  • jakie jest wymagane ciśnienie po stronie tłocznej urządzenia?
  • jak sprawdzić wydajność w pompie wirowej?
  • w jaki sposób bezpiecznie obsługiwać urządzenie wirnikowe poziome?

U nas znajdziesz najlepsze pompy wirowe do wielu zastosowań, które wyróżnia wysoka wydajność oraz zawsze możesz liczyć na wsparcie doświadczonych specjalistów.