HAMER – Odwodnienia wykopów budowlanych

Hamer jest firmą specjalizującą się w odwadnianiu wykopów budowlanych. Oferujemy obniżenie zwierciadła wody gruntowej poprzez montaż instalacji igłofiltrowej lub wiercenie studni głębinowych. Pompowanie wody z wykopu realizowane jest przy wykorzystaniu wysokiej klasy urządzeń oraz niezawodnych komponentów, co pozwala na efektywne i sprawne przeprowadzenie prac.

Zajmujemy się kompleksową obsługą odwodnienia terenu:

 • projekt odwodnienia/operaty wodnoprawne,
 • dostawa i montaż instalacji,
 • nadzór odwodnienia,
 • monitoring poziomu wód gruntowych.

Odwadniamy wykopy:

 • liniowe dla ułożenia instalacji sanitarnych, deszczowych, elektrycznych, gazociągów,
 • szerokoprzestrzenne dla posadowienia obiektów kubaturowych z częścią podziemną,
 • punktowe dla posadowienia przepompowni, fundamentów pod wiatraki, fundamentu pod słupy energetyczne, stopy fundamentowy konstrukcji stalowych.

Główne zastosowania instalacji igłofiltrowych

Instalacje igłofiltrowe stosowane są przede wszystkim do obniżania poziomu wód gruntowych. Najczęściej wykorzystywane są przy takich pracach, jak odwadnianie wykopów budowlanych i inżynieryjnych, a także odwadnianie terenu w celu zwiększenia stabilności gruntu.

Można wskazać następujące zastosowania instalacji igłofiltrowych:

 • Okresowe odwodnienia terenu – obniżenie poziomu wody dla prac konstrukcyjnych i inżynieryjnych wymagających wykopów sięgających poniżej naturalnego poziomu wód gruntowych,
 • Odwadnianie wykopów budowlanych,
 • Ogólne obniżenie poziomu wód gruntowych,
 • Odwadnianie geotechniczne: obniżenie poziomu wody celem zwiększenia konsolidacji i stabilności gruntu, redukcji obsunięć itp.
 • Odwodnienie płyty fundamentowej,
 • Odwadnianie wykopów.

Często podczas przeprowadzania prac budowlanych okazuje się, że w wykopach znajduje się zbyt duży poziom wód gruntowych. Taka sytuacja wymaga wykonania profesjonalnego odwodnienia wykopów. Czynność tę można wykonać za pomocą dwóch metod – montaż instalacji igłofiltrowej bądź wiercenie studni głębinowej. Igłofiltry stanowią skuteczny sposób na odprowadzenie wód gruntowych, obniżając ich ogólny poziom. Jako firma z bogatym doświadczeniem w branży specjalizujemy się w wykonywaniu odwodnień wykopów budowlanych oraz inżynieryjnych. Realizujemy także odwadnianie gruntów różnego typu w celu przeprowadzenia konkretnych prac na danym terenie. Sprawdź, dlaczego warto nam zaufać!

Kompleksowe odwodnienia wykopów igłofiltrami

Dzięki odpowiednio zamontowanej instalacji igłofiltrowej jesteśmy w stanie wykonać odwadnianie wykopów budowlanych oraz inżynieryjnych, odwodnienia okresowe, odwodnienie płyty fundamentowej, odwodnienia geotechniczne, jak również obniżyć ogólny poziom wód gruntowych. Wszystkie te prace możliwe są do wykonania dzięki umieszczeniu w ziemi igłofiltra, który zakończony jest filtrem. W firmie HAMER zajmujemy się odwodnieniami wykopów liniowych, punktowych, a także szerokoprzestrzennych. Zapewniamy najwyższą jakość wykonania, rzetelność, terminowość, jak również przystępne ceny usługi. Każde zlecenie realizujemy od stworzenia projektu, wykonujemy sprawny montaż instalacji, a następnie nadzorujemy cały proces odwodnienia wykopów, gwarantując także monitoring poziomu wód gruntowych. Kompleksowe podejście stanowi o sukcesie całego przedsięwzięcia, a krótki czas realizacji prac zapewnia stosowania nowoczesnego sprzętu, takiego jak wydajna pompa do odwodnienia wykopu.

Odwodnienia wykopów budowlanych

Odwodnienia terenu wykonujemy nie tylko za pomocą igłofiltrów, ale również poprzez wiercenie studni głębinowych, która składa się z kolumny filtrowej, obsypki żwirowej oraz pompy głębinowej. Zastosowanie tej metody pozwala na obniżenie poziomu wód podziemnych. Zarówno odwodnienie wykopów igłofiltrami, jak i poprzez wiercenie studni to skuteczne sposoby, dzięki którym możliwe jest obniżenie zwierciadła wód gruntowych.

Co istotne, to nie jedyne sposoby na odwodnienie wykopu. Metody alternatywne obejmują również odwodnienie powierzchniowe wykopu, w którym stosuje się specjalistyczne zatapialne pompy do usuwania wody bezpośrednio z wykopu. Tego typu rozwiązanie również możemy zaproponować w ramach naszej działalności. Wciąż jednak to odwadnianie gruntu z wykorzystaniem dobrze zaplanowanego oraz skonstruowanego systemu igłofiltrów należy do najpopularniejszych i najefektywniejszych metod w wielu przedsięwzięciach.

Odwadnianie gruntu a najważniejsze zalety stosowania igłofiltrów

Osuszanie wykopów i usuwanie wody z różnego rodzaju terenów za pomocą systemu igłofiltrów to coraz chętniej stosowana metoda z kilku powodów. Przede wszystkim jest to ekonomiczne rozwiązanie, które łatwo zmieścić w budżecie planowanych prac. Ważne będzie również bezpieczeństwo tego typu działania – po obniżeniu lustra wody ściany wykopu są bardzo stabilne, co umożliwia prowadzenie prac w sposób efektywny, sprawny i bez niepotrzebnych wypadków.

Warto podkreślić także elastyczność tego rozwiązania. Odwodnienie wykopu z wykorzystaniem igłofiltrów może być stosowane w przypadku wielu różnych projektów, na zróżnicowanym terenie i w wymagających warunkach atmosferycznych. W naszej pracy stosujemy wyłącznie instalacje oparte o sprawdzone komponenty oraz niezawodne podzespoły, dzięki czemu wszystkie zlecenia są realizowane w terminie, a sam teren zostaje przygotowany w sposób nie budzący żadnych zastrzeżeń.

Odwodnienie budowlane i inżynieryjne we współpracy z doświadczonymi fachowcami

W firmie Hamer ważną korzyścią dla klienta jest nie tylko kompleksowa usługa odwodnienia terenu, ale także merytoryczne wsparcie wykwalifikowanych specjalistów. Chętnie podpowiadamy, którą metodę na np. osuszanie wykopu warto wybrać w konkretnej sytuacji. Dzięki szerokiemu doświadczeniu możemy realizować powierzone nam zadania bez opóźnień i w maksymalnie satysfakcjonujący dla Ciebie sposób. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu!

  * Pole jest wymagane. Prosimy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Hamer Sp. z o.o. z siedzibą w Luboniu przy ul. Armii Poznań 49, 62-030 Luboń moich danych zawartych w powyższym formularzu kontaktowym w celu zapewnienia komunikacji między nami. Wiem że wyrażenie zgody jest dobrowolne oraz że mam prawo w każdej chwili cofnąć oddzieloną zgodę. Wiem, że cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed jej wycofaniem.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Hamer Sp. z o.o. z siedzibą w Luboniu przy ul. Armii Poznań 49, 62-030 Luboń informacji handlowych drogą elektroniczną na podany przez mnie adres e-mail na podstawie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

  Wyrażam zgodę na używanie przez Hamer Sp. z o.o. z siedzibą w Luboniu przy ul. Armii Poznań 49, 62-030 Luboń telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem, dla celów marketingu bezpośredniego na podstawie ustawy Prawo Telekomunikacyjne.